Gulyás Gergely munkatársáról van szó. Fotó: MTI / Máthé Zoltán
Tovább emelkedett a minisztériumi vesztegetési botrány gyanúsítottjainak száma: pályázatírók és elsősorban olyan gazdasági társaságok vezetői érintettek, , akik sikerrel jutottak pályázati forrásokhoz.
Immár 52 gyanúsítottja van a Pénzügyminisztériumot, illetve a Miniszterelnökséget érintő vesztegetési ügynek – értesült a 24.hu. A hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt zajló büntetőeljárásban információink szerint minisztériumi tisztségviselőkön kívül pályázatírók és elsősorban olyan gazdasági társaságok vezetői érintettek, akik sikerrel jutottak pályázati forrásokhoz.
A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szűkszavú tájékoztatása szerint az 52 meggyanúsított személy közül mindössze egy gyanúsított áll bűnügyi felügyelet alatt, a többiek szabadlábon védekeznek.
Ez az az ügy, ami tavaly áprilisban pattant ki, amikor a KNYF nyomozói több minisztériumi tisztviselőre csaptak le. Az összehangolt bűnügyi akcióban csaknem 150 ügyész és rendőr vett részt. A nyomozók több helyszínen tartottak házkutatást, a hivatalos személyektől több mint kétszázmillió forint készpénzt foglaltak le.
A lefoglalt pénz nagy részét – 190 millió forintot – egyetlen kormánytanácsosnál találták, aki a Varga Mihály vezette Pénzügyminisztériumban, a Gazdaságfejlesztési Programok Végrehajtásáért Felelős Helyettes Államtitkárságon dolgozott. az ügyben a központi apparátus egyik vezető beosztású munkatársa is gyanúsított.
Állítólag ő nem más, mint Gulyás Gergely tárcájának egyik főosztályvezetője - állítja a Blikk.
A 24.hu úgy tudja, továbbra is ő az első számú gyanúsítottja az ügynek, aki letartóztatásból került bűnügyi felügyeletbe. Az érintett kormánytanácsosnál trezorkulcsokat foglaltak le, amelyek a Belvárosi Pénzügyi Zrt. egyik széfjéhez tartoztak. A nyomozók a széfben 180 millió forint készpénzt találtak és foglaltak le. A pénzről a minisztériumi tanácsos azt állította, hogy az édesanyja vagyona, amit kezelésre, használatra, megőrzésre vett át tőle.
Az ügyben felmerült gyanú lényege szerint az elkövetők vesztegetések útján részben a költségvetésből, részben európai uniós támogatásokból finanszírozott – a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében kiírt – pályázatokkal kapcsolatban követtek el korrupciós bűncselekményeket.A benyújtott kérelmekkel igényelt támogatás összértéke mintegy tízmilliárd forint.
https://mfor.hu/cikkek/makro/egyre-durvabb-a-gulyas-gergely-tarcajat-erinto-korrupcios-botrany.html