Szerintem: első perctől szétverték a szolidaritást. Gondolj pl a kalákára, szociális temetésre, stb! Szégyen ahogy a legszegényebbek is pl 27%-os ÁFA-t fizetnek a kenyérért, és akkor még van pofájuk hazánkban szinte koncetrációs tábori keritést felhúzni a legszegényebbek köré, menekülve a saját feladatai, felelőssége elől, elszigetelni az állami feladatoktól, lekoppintva Kina szociális elvét? Megtetézik azzal, hogy a magyarokat helyetesitik a munkában a harmadik világból behozott, fillérekért "kölcsönözhető" emberekkel. Csak ott soha nem volt TB, amit kisajátitott a keresztény költségvetés, igy reklámra több jut mint a magyar emberre...
A kormány tisztázná: az állam csak akkor segít a rászorulókon, ha a család, az önkormányzat és a karitatív szervezetek nem tudnak
„A szociális ellátás feltételeinek biztosítása – az egyének önmagukért és családjukért, valamint a helyi közösségeknek a tagjaikért viselt felelősségén túl – az állam központi szerveinek és a helyi önkormányzatoknak a feladata” – így szól most a szociális igazgatásról és szociális ellátásokról szóló törvény második paragrafusa. A kormány ezen változtatna Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Pintér Sándor belügyminiszter közös törvényjavaslatával, tételesen meghatározva, hogy
- Az egyén szociális biztonságáért elsősorban önmaga felelős.
- Ha az egyén a szociális biztonságának megteremtésére önhibáján kívül nem képes, abban – anyagi lehetősége és személyes képessége arányában – a hozzátartozó kötelessége segíteni.
- Ha az egyén megélhetése önmaga és a hozzátartozók által nem biztosítható, a lakóhelye szerinti települési önkormányzat gondoskodási kötelezettsége áll fenn.
- Az állami támogatásban részesülő karitatív szervezetek feladata a szociális biztonságban nem élők felkutatása és – erejükhöz mérten történő – segítése.
- Ha az egyén szociális biztonsága a (4) bekezdésben foglaltak ellenére nem teremthető meg, annak biztosítása az állam kötelezettsége.
Az indoklás hangsúlyozza, hogy „a felsorolás egyben gondoskodási sorrendet is jelez, utalva ezzel arra, hogy az államnak a rászoruló személyekről való gondoskodása szubszidiárius jellegű”, magyarán kisegítő, és csak végső esetben valósulhat meg.
Az LMP-s Ungár Péter szerint a módosítás részben a szekuláris szociális ellátórendszer elleni ideológiai támadás, részben az egyedülálló és gyermektelen emberek másodosztályú állampolgárrá minősítését jelenti.
https://24.hu/fn/gazdasag/2022/10/19/szocialis-ellatas-allam-kormany-onkormanyzatok-egyen-csalad/
Törvénybe foglalja a kormány: a rászorulók ellátása nem az állam feladata
Az állam csak akkor segít a rászorulókon, ha a család, az önkormányzat és a karitatív szervezetek nem tudnak.
Egy új törvénymódosító javaslatban azt is átírja a kormány, hogy kinek a feladata az állampolgárok szociális ellátása – vette észre a 24.hu egy kedden beadott salátatörvényben.
A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Pintér Sándor belügyminiszter közös törvényjavaslata tételesen meghatározza, hogy
Az egyén szociális biztonságáért elsősorban önmaga felelős.
Ha az egyén a szociális biztonságának megteremtésére önhibáján kívül nem képes, abban – anyagi lehetősége és személyes képessége arányában – a hozzátartozó kötelessége segíteni.
Ha az egyén megélhetése önmaga és a hozzátartozók által nem biztosítható, a lakóhelye szerinti települési önkormányzat gondoskodási kötelezettsége áll fenn.
Az állami támogatásban részesülő karitatív szervezetek feladata a szociális biztonságban nem élők felkutatása és – erejükhöz mérten történő – segítése.
Ha az egyén szociális biztonsága a (4) bekezdésben foglaltak ellenére nem teremthető meg, annak biztosítása az állam kötelezettsége.
Az indoklás hangsúlyozza, hogy „a felsorolás egyben gondoskodási sorrendet is jelez, utalva ezzel arra, hogy az államnak a rászoruló személyekről való gondoskodása szubszidiárius jellegű”, magyarán kisegítő, és csak végső esetben valósulhat meg.
https://hirklikk.hu/kozelet/torvenybe-foglalja-a-kormany-a-raszorulok-ellatasa-nem-elsosorban-az-allam-feladata/405702/