Orbán egy 2016-os Kossuth Rádiós interjú közben
Fotó: Anadolu Agency / Hungarian Prime Ministry Press O
Orbán szerint az sem kritizálhatja Magyarországot büntetlenül, akinek igaza van
A jogállamiság vizsgálata lókupeckedés a miniszterelnök szerint, a politikában pedig csak az erő számít.
Még akkor sem szabadna egy uniós országot kritizáló, "támadó" valakinek az EU vezetői közé kerülnie, ha igaza volt - fejtegette Orbán Viktor péntek reggel a Kossuth Rádióban. Csakhamar kiderült, legfőképpen Manfred Weberre, az EPP frakcióvezetőjére gondolt a kormányfő, akivel komoly konfliktusa adódott nemrég a pártcsalád fekete bárányának, a Fidesznek.
a politika az erőről szól.
Kivéve persze, ha a magyar kormánnyal szemben alkalmaznak erőt, mert az Orbán reményei szerint az ilyen brüsszeli politikusok állásába kerül. A magyar jogállamiság vizsgálatát is minősítette az ettől minden bizonnyal kellemetlenül feszengő kormányfő: lóvásári fognézegetéshez hasonlította azt.
Ezután a gazdaság és más dolgok megvédéséről is értekezett a miniszterelnök, majd hosszan részletezte, hogy a Hableány tragédiájának áldozatai magyar vendégek voltak, és ez rázhatta meg igazán Magyarországot. Arról nem beszélt, hogy az ország történetének legsúlyosabb hajóbalesete nyomán tesznek-e a jövőben bármilyen lépést az ellen, hogy a budapesti belvárosba édesgetett szállodahajók máskor ne tarolhassák le kisebb, helyi társaikat.
https://nepszava.hu/3039494_orban-szerint-az-sem-kritizalhatja-magyarorszagot-buntetlenul-akinek-igaza-van
Orbán levelet írt a néppárti vizsgálóbizottságnak, a bölcseknek
Orbán Viktor levelet írt az EPP vizsgálóbizottságának, a bölcseknek, amelyben azt állítja, nonszensz, hogy a Fidesz ne lenne elkötelezett az európai értékek iránt.
A Népszava által megszerzett levélben a miniszterelnök többek között azt írja:
- A magyar jogszabályok mindenben megfelelnek az uniós jognak, ezért nem indított még eljárást az Európai Bizottság.
- Arra a kérdésre, hogy miért kampányol az EU és az EPP ellen, Orbán azt válaszolta: csak nyílt párbeszédet szeretnének a kritikus témákról.
- A magyar bíróságok függetlensége garantált az alkotmányban, viszont a közigazgatási bíróságokról szóló törvény visszavonásáról nem tesz említést.
- A szólás- és véleményszabadság helyzete miatt sem kell aggódni Orbán szerint, és megemlíti a kormányközeli sajtótermékeket tömörítő KESMA-t, ugyanakkor úgy látja, hogy a legfontosabb közéleti médiumok, az RTL Klub, a HVG, az ATV, a Blikk és a Népszava kormánykritikusak.
- A korrupció miatt sem kell szégyenkezni, mert az OLAF vizsgálatainak 47 százaléka ügyészségi nyomázást von maga után, az európai átlag csak 42 százalék.
- Szerinte a civil szervezetek sincsenek elnyomva, mert 60 ezer ilyen szervezet működik az országban.
- A CEU önként távozott Bécsbe, senki nem vegzálta őket, pláne a kormány nem.
Az Európai Néppárt által a Fidesz átvilágítására létrehozott vizsgálóbizottságot Herman Van Rompuy vezetésével állították fel, amiben Wolfgang Schüssel és Gert Pöttering is benne lesz.
https://index.hu/kulfold/2019/06/13/orban_viktor_level_bolcseknek_magyarorszag_epp/