Nem vagyok különösebben tehetséges. Csupán szenvedélyesen kíváncsi.(Albert Einstein)
Ha csak az ismert dolgok érdekelnének, lakatosnak mentem volna.(Albert Einstein)
A legfontosabb dolog: nem szabad abbahagyni a kérdezősködést.(Albert Einstein)
Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)
Tanuld meg a játékszabályokat aztán már csak játszanod kell - persze mindenkinél jobban. (Albert Einstein)
Ne mondd, hogy nincs időd semmire! A te napod sem rövidebb mint Michelangelo, Pasteur, Teréz anya, Leonardo da Vinci, Albert Einstein vagy Jézus napja!
A kreativitás titka az, hogy ügyesen titkold el a forrásaidat. (Albert Einstein)
Nem furcsa, hogy én, aki csupa népszerűtlen könyvet írtam, ilyen népszerű fickó lettem? (Albert Einstein)
Sose aggódj amiatt, hogy nem érted a matematikát. Biztosíthatlak, nekem még több gondom van vele. (Albert Einstein levele egy 12 éves diáknak)
Azt nem tudom, hogy a Harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. (Albert Einstein)
Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség. (Albert Einstein)
Csak két dolog végtelen: a Világegyetem és az emberi butaság, bár az elsőben nem vagyok egészen biztos. (Albert Einstein)
Nézzék, a távíró nem más, mint egy nagyon-nagyon hosszú macska. Meghúzzák a farkát New Yorkban és a feje Los Angelesben nyivákol. Értik ezt? Namármost, a rádió pontosan ugyanígy működik: itt beküldik a jelet, ott pedig megkapják. Az egyetlen különbség, hogy itt nincsen macska. (Albert Einstein)
Az okos emberek megoldják a problémákat, a zsenik pedig megelőzik őket. (Albert Einstein)
Az, aki még sosem követett el hibát, valószínűleg még sosem próbált semmi új dolgot. (Albert Einstein)
Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. (Albert Einstein)
Kedves Utókor, ha nem lettetek igazságosabbak, békeszeretőbbek és általában véve értelmesebbek, mint amilyenek mi vagyunk (voltunk) - no, akkor vigyen el benneteket az ördög. Ezzel a jókívánsággal maradok (maradtam) tisztelettel:
Albert Einstein. (Egy időkapszulában elhelyezett levél 1936-ból.)
A tudomány vallás nélkül sánta. A vallás tudomány nélkül vak.
(Albert Einstein)
A békét nem lehet erőszakos eszközökkel fenntartani; csakis megértéssel lehet elérni. (Albert Einstein)
Törődés az emberiséggel és annak sorsával - ez álljon az érdeklődése középpontjában minden technikai erőfeszítésnek. (Albert Einstein)
A képzelőerő fontosabb, mint a tudás. (Albert Einstein)
Csak kétféleképpen élheted az életed. Vagy abban hiszel, a világon semmi sem varázslat. Vagy pedig abban, hogy a világon minden varázslat.
(Albert Einstein)
Ha életedben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig az, hogy befogod a szád. (Albert Einstein)
Az időnek egyetlen oka van: minden nem történhet egyszerre.
(Albert Einstein)
A józan ész azon előítéletek összessége, melyeket 18 éves korunkra szerzünk." (Albert Einstein)
A kutya nagyon okos állat. Nagyon sajnál, amiért olyan sok levelet kapok; ezért próbálja mindig megharapni a postást. (Albert Einstein)
Einstein 2 mondatban leírta, szerinte mi a boldogság titka – most valaki 415 milliót fizetett a kézzel írt eszmefuttatásért
Albert Einstein a boldogságról, kézzel írt rövid eszmefuttatása a nagyjából 415 millió forintot jelentő 1,56 millió dollárért kelt el kedden egy jeruzsálemi árverésen – jelentette be a jeruzsálemi Winner's aukciósház. A legnagyobb elméleti fizikus, aki sok jelenségről oldalakat írt tele képletekkel, úgy gondolta, a boldogság titka kettő mondatban összefoglalható.
A feljegyzést 95 éve, 1922-ben adta Albert Einstein egy küldöncnek borravaló helyett Tokióban, ahol előadó körúton járt. A boldogság titkáról szóló eszmefutatás röviddel az után készült, hogy Einsteint a Nobel-díj bizottság arról tájékoztatta, neki ítélték oda a fizikai Nobel-díjat, és a tudós népszerűsége már a tudományos körökön túl is egyre nőtt.
A küldönc a tokiói Imperial Hotelben lakó Einsteinnek egy üzenetet hozott. Azt nem tudni, hogy nem fogadott el borravalót, vagy Einsteinnek nem volt aprópénze, de a fizikus nem hagyta őt üres kézzel távozni, és két kis rövid üzenetet vetett németül papírra - mondta el korábban az eladó, a küldönc egy rokona.
Az egyik papíron az állt, hogy
a nyugodt, szerény élet több örömet hoz, mint az állandó izgalommal járó siker hajszolása.
A másikon az olvasható:
ahol akarat van, ott út is van.
Einstein azzal adta át a papírcetliket a küldöncnek, hogy a kézirat "többet fog érni, mint egy normál borravaló" – mondta el Gal Wiener az aukcióház elnök-vezérigazgatója. Einstein jóslata bevált, a tudós kéziratának nem csak eszmei és életvezetési értéke nagy, hanem a pénzben mérhető is. A két rövid mondatból álló kézirat értékét 5 és 8 ezer dollár között becsülték, ennek megfelelően a licit kétezer dollárról indult. Az egymásra ígérgetés 25 percig tartott, ezen rövid idő alatt sikerült elérni az 1,56 millió dolláros árat, mellyel egy névtelenségét megőrizni kívánó európai telefonos licitáló vitte el a kéziratot.
https://hvg.hu/tudomany/20171025_einstein_mi_a_boldogsag_titka_kezirat_arveres