He?

Bolondok hajóján : zene mellett, minden "behozott" és magánvélemény, esemény, történet, téma ütközhet az Életről. Szabadon. (Még!) :-DDD

sörcsap nagybaszónak

Miva'?

 

 

És a főd forog tovább!

 

Beszótak:

Esik-e wazze?


Számojjá csapos!

Naptár

április 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

A magyarok kizsigereléséből gyűjtik a milliókat politikusaink

2019.02.13. 07:51 guma

Itt a bizonyíték: a kormány brutális költséget terhel az emberekre

Az Azénpénzem.hu összeszedte, hogy különböző címeken az elmúlt öt év alatt mekkora összeget vont el a költségvetés. A vállalatok két éve csökkenő mértékben járulnak hozzá az ország fenntartásához, miközben a magánszemélyek sarca elképesztő mértékben, két év alatt 26,2 százalékkal, nőtt.

Az Európai Unióban 2017-ben Magyarország nyerte el a legnagyobb adócsökkentő címet - büszkélkedett tavaly év végén a Pénzügyminisztérium. Mint írták: a kormány adócsökkentési politikája 2019-ben is folytatódik. Felsorolták a kétgyermekes családok adókedvezményének havi ötezer forintos emelését, a tej áfájának csökkentését, illetve a nyugdíj mellett dolgozók köztehermentességét - idézi a portál.

Az uniós adatszolgáltatásban már megjelentek a 2018-as költségvetési bevételekre vonatkozó számok. A statisztika is bontásban hozza a cégektől és a magánszemélyektől származó összegeket. A vállalatok két éve csökkenő mértékben járulnak hozzá az ország fenntartásához, miközben a magánszemélyek sarca elképesztő mértékben, két év alatt 26,2 százalékkal, nőtt.

Feltűnően kedveznek a cégek egyes csoportjainak

A lakossági befizetés az szja és egyéb (közte a kocsikra fizetendő) adókból, illetékekből tevődik össze. A forgalmi adó nem ebben a blokkban van, pedig a világbajnok magas elvonás nagy részét is a magánszemélyek kénytelenek állni (a cégek visszaigényelhetik). Emellett az összesített számban nincsenek benne azok az elvonások sem, amelyek miatt drágábbá váltak például az autóbiztosítások vagy a pénzügyi szolgáltatások, de a telefonálás is.

A számok alapján ugyanakkor a cégek sem tekinthető homogén egységnek. Miközben ugyanis a társasági adóból befolyt bevétel 2018-ban majdnem 40 százalékkal(!) esett az előző évihez képest, a kisadózók tételes adójából (Kata) 27,3 százalékkal több folyt be. A kisvállalati adóból (Kiva) pedig tavaly a 2017-esnél 86,2 százalékkal több származott.

https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/koltsegvetes-ado-bevetel-afa-szja-nyugdij.678195.html

Nézze meg, mennyit vettek ki eddig a zsebéből!

2019. február 6. Az Azénpénzem.hu összeszedte, hogy különböző címeken az elmúlt öt év alatt mekkora összeget vont el a költségvetés. A vállalatok két éve csökkenő mértékben járulnak hozzá az ország fenntartásához, miközben a magánszemélyek sarca elképesztő mértékben, két év alatt 26,2 százalékkal, nőtt.

Az Európai Unióban 2017-ben Magyarország nyerte el a legnagyobb adócsökkentő címet – büszkélkedett tavaly év végén a Pénzügyminisztérium. Mint írták: a kormány adócsökkentési politikája 2019-ben is folytatódik. Felsorolták a kétgyermekes családok adókedvezményének havi ötezer forintos emelését, a tej áfájának csökkentését, illetve a nyugdíj mellett dolgozók köztehermentességét. (Megjegyezzük, közben néhány kellemetlen intézkedés is belépett, amelyekről részletesebben itt írtunk, az idén életbe lépett jelentősebb – nem feltétlenül kedvező – változásokat itt foglaltuk össze.)

Az uniós adatszolgáltatásban már megjelentek a 2018-as költségvetési bevételekre vonatkozó számok (ezek közül azonban meglepő módon egyelőre hiányzik az idei előirányzat, ami pedig a 2019-es változtatások tükrében igazán érdekes lenne). Maga a statisztika is bontásban hozza a cégektől és a magánszemélyektől származó összegeket. Mint az adatokból készített grafikonunkon jól látszik, a vállalatok két éve csökkenő mértékben járulnak hozzá az ország fenntartásához, miközben a magánszemélyek sarca elképesztő mértékben, két év alatt 26,2 százalékkal, nőtt.

Feltűnően kedveznek a cégek egyes csoportjainak

A lakossági befizetés az szja és egyéb (közte a kocsikra fizetendő) adókból, illetékekből tevődik össze. A forgalmi adó nem ebben a blokkban van, pedig a világbajnok magas elvonás nagy részét is a magánszemélyek kénytelenek állni (a cégek visszaigényelhetik). Az összesített számban a fogyasztáshoz kapcsolt adók mellett nincsenek benne azok az elvonások sem, amelyek miatt drágábbá váltak például az autóbiztosítások vagy a pénzügyi szolgáltatások, de a telefonálás is. Érdemes külön is megnézni, hogy az elmúlt öt év alatt különböző címeken mennyit vett ki a zsebekből a kormány.
Néhány adófajtából a költségvetés bevétele
2014-2018. (mrd Ft)
Áfa 17 065,5
Tranzakciós illeték 1 135,3
Biztosítási adó 166,5
Regisztrációs adó 114,2
Autóadó 223,9
Forrás: Stadatból Azénpénzem.hu gyűjtés

A számok alapján a cégek sem tekinthető homogén egységnek. Miközben ugyanis a társasági adóból befolyt bevétel 2018-ban majdnem 40 százalékkal(!) esett az előző évihez képest, a kisadózók tételes adójából 27,3 százalékkal több folyt be. A kata valóban jó lehetőség (persze nem a költségvetés szempontjából), de elsősorban azoknak, akiknek stabilan van bevételük. A rosszabb helyzetben levő vállalkozások számára nem akkora öröm, hogy havonta mindenképpen perkálniuk kell.
A kisvállalati adóból (Kiva) tavaly a 2017-esnél 86,2 százalékkal több származott. Érdemes felidézni, hogy 2018. december 1-jétől megduplázódott, ötszázmillióról egymilliárdra nőtt a kiva belépési határa. A kiva alanyiság megszűnését eredményező értékhatár is emelkedett: egyről hárommilliárd forintra. Lehet találgatni, hogy kik tudják ezt a legjobban kihasználni, és ez a remek adónem mennyire okozza a társasági adó zuhanását.
 

Szerző: Az Én Pénzem
https://www.azenpenzem.hu/cikkek/nezze-meg-mennyit-vettek-ki-eddig-a-zsebebol/5579/

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://offforever.blog.hu/api/trackback/id/tr8514612730

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása