A Kínában felfedezett új dinoszaurusz faj 125 millió évvel ezelőtt, a kréta időszakban élt, és a tollas dinoszauruszok népes családjához tartozott. A Zhenyuanlong suni névre keresztelt állat a legnagyobb az eddig felfedezett tollas dinoszauruszok közül, amely madár-szerű szárnnyal rendelkezik.
A kínai Liaoning tartományban feltárt fosszília közeli rokona a Jurassic Park filmekből ismert Velociraptornak. A másfél méteres csontváz rendkívül jó állapotban maradt fenn, így kiderült, hogy az állat szárny és farok részét sűrű toll réteg borította. A tollas dinó szárny-szerű végtagjai igen rövidek voltak az ugyanebből a családból származó más dinoszauruszokéhoz képest, valószínűleg nem tudott velük repülni.
A szárnyakat több réteg, összetett struktúrájú toll borította, akár a mai madarak bőrét, ami azért érdekes, mert a legtöbb eddig ismert tollas dinoszaurusz esetében a tollak egyszerű struktúrában helyezkedtek el, ami inkább hasonlított az emberi hajra, mint a modern madarak tollaira. Arra még nem jöttek rá a kutatók, hogy a röpképtelen szárnyak mi célt szolgáltak, de valószínűleg az erőfitogtatásban volt szerepük, mint a modern kori pávák színes farktollainak.
A Zhenyuanlong suni a legközelebbi rokona a Velociraptornak a napjainkig felfedezett fosszíliák alapján, így egyre biztosabb, hogy a Jurassic Park veszedelmes ragadozói is inkább hasonlítottak egy méretes madárra a valóságban, mint a filmben ábrázolt alakjukra.