He?

Bolondok hajóján : zene mellett, minden "behozott" és magánvélemény, esemény, történet, téma ütközhet az Életről. Szabadon. (Még!) :-DDD

sörcsap nagybaszónak

Miva'?

 

 

És a főd forog tovább!

 

Beszótak:

Esik-e wazze?


Számojjá csapos!

Naptár

november 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Állítólag a türkiz megvéd, megszépít és még gyógyít is

2016.09.08. 08:00 guma

Csinos kiegészítőként viselhetjük a tengerszín ásványt, ami az ókori hiedelmek szerint gyógyító és védő erővel rendelkezik.turkiz

A türkiz az egyik legszebb ásvány, amit fülbevalóként, nyakláncként, gyűrűként, vagy karkötőként viselhetünk, ezzel feldobva a megjelenésünket. Amikor azonban ásványt választunk kiegészítőként, akkor ritkán gondolunk arra, hogy például az ókorban milyen tulajdonságokkal ruházták fel.

A türkiz esetében abban hittek az őseink, hogy védő és gyógyító képességei vannak, mert testileg és lelkileg is jó hasznát veszi a viselője.

Támogatja a fogyókúrát, óvja a fogakat: Állítólag a türkiz savtalanító hatással rendelkezik, ezért a viselése erősítheti a májat, illetve jó hatást gyakorolhat a vesére, amivel támogatja a test méregtelenítő funkcióját.

A régi meggyőződések szerint a türkiz a zsírégetésben is szerepet játszik, úgyhogy a fogyókúrás módszerünket kiegészíthetjük egy türkiz ékszerrel. Az anorexában szenvedőkön is segíthet, illetve az olyan fogágyi betegségeknél is alkalmazható, mint a fogínygyulladás, fogínyvérzés, vagy az ínysorvadás.

A torokcsakra őre: A hiedelmek úgy tartják, hogy a nyak elülső részén található kis mélyedésben helyezkedik el a torokcsakra, amin keresztül eljuthatunk a belső világunkhoz, illetve ez a terület felelős a kommunikáció szabályozásáért.

A torokcsakra színe türkiz, tehát ez az ásvány segíthet a toroktáji betegségek, a köhögés, a hörghurut és a vírusos fertőzések esetén. A pajzsmirigy problémákat is orvosolhatjuk vele. Mivel a hallás zavarait is a torokcsakra számlájára írják, emiatt a hallásproblémák gyógyítására is használhatjuk a türkizt.

Természetes kedélyjavító: A pszichoszomatikus betegségek, elsősorban a stressz és a depresszió ellen hatásos a türkiz. Az ásvány sokat segít a félelem elűzésében, a szorongás csökkentésében, ráadásul az auratisztító hatása miatt megvéd a negatív rezgésektől, segít a belső nyugalom megőrzésében, illetve segít, hogy éberek maradjunk a különböző élethelyzetekben. Ha türkizt viselünk, akkor tele leszünk önbizalommal, és az ingadozó kedélyállapotnak is a múlté lesz.

Segíti a kommunikációt: Az életben nagyon fontos szerepe van a kommunikációnak, ezért abban az esetben, ha az írásos vagy a szóbeli beszéddel problémánk akar, akkor az tönkreteheti az emberi kapcsolatainkat.

A kommunikációs gondok esetén a türkiz is segíthet. Az ásvány hatásos a dadogás ellen, valamint segít megtalálni a megfelelő szavakat. Ha állásinterjúra, vizsgára, üzleti tárgyalásra készülünk, akkor legyen nálunk türkiz, mert így világosan és őszintén fejezhetjük ki magunkat.

A homlokcsakra segítő köve: A két szemöldök között található homlokcsakra, amit a harmadik szemként, a lélek helyszíneként is emlegetünk. Ez vezérli a meditációt, az intuíciót, valamint itt összpontosul a hatodik érzék képessége.

Amikor működési zavar lép fel, akkor fejfájás, látászavar, vakság, pszichés zavarok jelentkezhetnek, de az agyvérzés veszélye is fennállhat. Az őseink szerint ezen a téren is segíthet a türkiz. Az ásvány elsősorban a homlokcsakrához fűződő intuíció erősítésben és a lelki harmónia helyreállításában segíthet.

Természetesen nem szabad elfelejtenünk, hogy a türkiz védelmi és gyógyító képességei csak hiedelmek, tehát amennyiben valamilyen egészségügyi problémákat tapasztalunk, akkor menjünk el orvoshoz!

(Forrás: bien.hu)

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://offforever.blog.hu/api/trackback/id/tr918901234

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása