ismét: a 2012.05 28-as poszt. A szegedi egyetem munkatársai erre a vidékre indultak amikor a támadás érte őket...
Az Afrikában található Dallol az egyik legszínesebb és a legforróbb hely is a világon. Ez a település tartja a legmagasabb átlaghőmérséklettel rendelkező lakott hely rekordját (1960 és 1966 között ez 34 Celsius fok volt). Emellett az egyik legelzártabb település, mivel nincsenek utak, csak néha jár arra egy-egy tevekaraván.
A Dallol vulkán a több mint 100 méterrel a tengerszint alatt fekvő etióp Danakil mélyföldön helyezkedik el. Ez a Föld egyik legforróbb területe (a júliusi középhőmérséklet meghaladja a 35 °C-ot). Az állandó párolgás miatt a felszínt sókiválások borítják. A Danakil vulkán 50-60 méterrel emelkedik ki a síkságból, alapterülete 1,5 x 3 km. A tűzhányó 1926-ban keletkezett freatikus vulkáni működés eredményeképpen. A feltörő bazaltos magma több mint 1000 méter vastag evaporitos (sóképződményekből álló) összletbe jutva felhevítette azt és a hirtelen létrejövő sós gázok és gőzök szétrobbantották az aljképződményt. Vélhetően ennek következményeként beszakadt a vulkán alatti felszín és egy körkörös mélyedés alakult ki a vulkán központi részén. Ezt követően forró sós források alakultak ki a felszínen, amelyek különleges formájú és elképesztő színvilágú (fehér, sárga, vörös) formákat hoztak létre. Álljon itt pár kiváló kép a Föld legforróbb, de talán egyik legvarázslatosabb helyéről:
Dallol ma már egy szellemváros, ahol csak pár ház áll, mert szinte elviselhetetlen a forróság.
A természeti adottságokat kihasználva, az 1950-es években sót bányásztak és szállítottak Indiába.
Só borítja az egész területet és szinte minden ebből épült a városban. A Dallol vulkán a tengerszint alatt 48m-re található és nem fedi víz! Az 1926-ban bekövetkezett kitörése egy 30 méter széles krátert és rengeteg meleg vizű forrást hagyott maga után. Ezek a szivárványszerű kőzetek, ragyogó sárgásszínű sziklák, sokszínű kúpok, foszforeszkáló tavak geológiailag érdekes és lenyűgöző látványt nyújtanak.
forrás : http://newsee.hu/tartalom/7-olyan-hely-f%C3%B6ld%C3%B6n-amit-nem-n%C3%A9zn%C3%A9l-meg-soha
http://tuzhanyo.blogspot.com/2012/04/het-vulkan-kepe-dallol.html