Az első hír a híradóban (nézd meg lent!!!) és a Tárki kutatásából származó adat, amit ráadásul megerősített a KSH legfrissebb felmérése is szöges ellentétben van egymással! Jelenleg a KSH szerint 4,6 millióan súlyos szegénységben élnek hazánkban. Ez pedig jelzi, mennyire nem ők tehetnek a saját helyzetükről: a fél ország ugyanis nem lehet felelőtlen, rosszul gazdálkodó, képzetlen, legalábbis önhibájából nem. Nem lehet Fideszre vagy Orbánra hibájára fogni, ezt a szörnyű adatot, az ugyanakkor tény, hogy amikor a jobboldali a kormányrúdhoz került, még „csak” (ez is rettenetes szám) hárommillió szegényről szóltak a felmérések. 3 év alatt 50 százalékos növekedést elérni – úgy, hogy a gazdasági válság nem most robbant ki –, az már teljesítmény. Ez egyértelműen minősíti a kormányt. A híradó azonban mint látható csupa derű és csoda gazdasági állapotunkat tekintve...
Tárki: az ország közel fele szegénységben él
A romák, az egyedülálló szülők és a legfeljebb általános iskolát végzettek helyzete a legrosszabb a Tárki felmérése szerint, ráadásul egyre nehezebb kitörni a szegénységből Magyarországon.
Mérhetetlen szegénység, a szegénység mérhetetlensége
Több útja-módja van ugyan a szegénység nagysága megmérésének, de a statisztikusok szerint a „nemzeti” adatok aligha hasonlíthatók össze. A szegénység „többdimenziós” és mindenütt változatos formákban nyilvánul meg. Bár látszólag módszertaninak tűnik a probléma, több annál.
Picsába fizetünk ennyi adót, ha nincs látszata? (Friss adatokkal)
Hogy van az, hogy ebben az országban az adókkal takarózunk, az a reggelink, ezt nézzük a moziban, és üdülni is adómatracokkal járunk a Balatonra, de valahogy mégsem látszik pozitív hatása országunkon? Elmagyarázom.
Ebben a cikkben 3 főbb témakört érintek, melyek alapvetően meghatározzák a lakosság gazdasági jólétének érzetét:
- Munkából származó jövedelem (ebből élsz), és az azt terhelő adók, járulékok
- Fogyasztási adó, más néven ÁFA
- Az ország összes adóbevétele (GDP-hez viszonyítva, hogy hasonlítható legyen más országokhoz)
Sokan már az alapfogalmaknál elakadnak. Tisztázzuk: Nettó munkabér: amit kézhez kapsz. Bruttó munkabér: adó-, járuléklevonás előtti munkabér. GDP vagy Bruttó hazai (össz)termék: az országban adott évben előállított, végső fogyasztásra szánt termékek és szolgáltatások összértéke.
És egy kis visszatekintő "a nem multik" miatt!!! Ekkora kamu szöveg folyamatosan...