fotó: Természettár
"A Seychelles-szigetek meglehetősen elszigetelt szigetcsoport, s ennek köszönhető, hogy számos olyan növényfaj maradt fenn a szigetek flóráját tarkítva, melyek más területeken, sajnálatos módon, kipusztultak. Az UNESCO 1983-ban nyilvánította a természeti világörökség részévé a Május-völgyet, azóta a látogatottsága megnövekedett.
Kicsi területről van szó, mert csupán 20 hektáron terül el, ám ennek ellenére öt különböző pálmafaj is nő rajta. Az öt pálmafaj egyike a világhírű Coco de Mer, azaz tengeri kókusz pálmája. A tengeri kókusz több száz évig is képes élni, magja az egész növényvilágot vizsgálva a legnagyobb, amely jelenleg a Földön megtalálható. A tengeri kókusz alakja egészen különleges. A női egyedek e hölgyek fenekét formázzák, a hím egyedek pedig a férfiak falloszát. Külön fán nő a nőnemű kókusz és külön fán a hímnemű, s a megtermékenyítést gekkók végzik, átmászva egyik pálmáról a másikra.
Természetesen az első utam a Vallée de Mai nemzeti parkba vezetett, ahol az egyedülálló, ősi Coco de Mer, vagyis a tengeri kókusz terem. A Vallée de Mai, magyarul Május-völgy, 1930-ig teljesen érintetlen volt, majd 1966-ban hozták létre a természetvédelmi területet.
A tengeri kókusz elérheti a 18 kilogrammos súlyt is, én is magamhoz öleltem egy női popsit formázó darabot, s bizony jó nehéz volt.
Az évszázadok során több legendát is szőttek a hatalmas tengeri kókusz köré, ezek egy része vallásos, más része erotikus jellegű. Már Magellán is találkozott a tengeri kókusszal, ő azt hitte, egy tengerben növő fa termése.
A hely állatvilága is különleges, a völgy a már említett gekkók mellett rengeteg és kaméleonfajnak ad otthont, él a területen kolibri, fekete papagáj és számos különleges madárfaj.
részlet, képek innen: https://alomutazo.hu/2017/05/13/noi-feneket-es-ferfi-falloszt-formazo-tengeri-kokusz/