He?

Bolondok hajóján : zene mellett, minden "behozott" és magánvélemény, esemény, történet, téma ütközhet az Életről. Szabadon. (Még!) :-DDD

sörcsap nagybaszónak

Miva'?

 

 

És a főd forog tovább!

 

Beszótak:

Esik-e wazze?


Számojjá csapos!

Naptár

december 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Az országházban Orbán, Hadházy tábláival birkózik, Kövér meg pipa lett a ló hímtagját emlegető táblától + ami még volt

2019.10.21. 15:05 guma

Videón, ahogy Orbán megpróbálja kirángatni a táblát Hadházy kezéből

Az egyik képviselő zászlóval sietett a miniszterelnök segítségére.

"Stop propaganda, stop korrupció", illetve "Muszáj hazudnia, mert túl sokat lopott" feliratú táblákat tartott Orbán Viktor felszólalása közben a pulpitus elé Hadházy Ákos független képviselő. Orbán nem látta, mi van a táblán, azonban egy ponton megpróbálta fölülről kirántani a kezéből.

Ez nem sikerült neki, Orbán segítségére sietett több képviselő - parlamentben lévő tudósítónk szerint köztük volt Kerényi János, Bíró Márk, így végül sikerült kicsavarni Hadházy kezéből a táblát, amellyel Bíró Márk vonult ki dühösen. Eközben az egyikük - ha jól láttuk, Font Sándor - egy nemzeti színű zászlóval próbálja takarni Hadházy tábláját.

További részletek parlamenti tudósításunkban.

https://hvg.hu/itthon/20191021_Balheval_indult_a_Parlament_Orban_probalta_kirangatni_a_tablat_Hadhazy_kezebol__video?s=hk 

A lónak a ... ! - Hadházy Ákos a legszaftosabb táblája felhúzta Kövér Lászlót

Mindenen túlmegy, ami Hadházy tábláján volt a házelnök szerint.

Kövér László házelnök alaposan felhúzta magát azon a feliraton, ami Hadházy Ákos egyik táblájának a hátoldalán állt, annak a táblának, amellyel megzavarta a Parlament őszi ülésszakának első napján az Orbán-beszédet. Kövér arról beszélt, hogy a képviselők ugyan nem látták, mi volt a tábla hátoldalán, de az mindenen túlmegy.

De vajon mi volt a tábla hátoldalán?

Hadházy Ákos azt mondta a hvg.hu-nak, akkor szerette volna felmutatni ezt a táblát, ha Orbán Viktor elkezdett volna migránsozni.

A Parlament első őszi ülésszakán Hadházy Ákos táblákkal zavarta meg Orbán Viktor napirend előtti beszédét. (Itt nézheti meg az incidenst.) A képviselő szerint az Országgyűlésben nincs értelme bohóckodni.

https://hvg.hu/itthon/20191021_A_lonak_a____Hadhazy_Akos_a_legzaftosabb_tablajat_fel_se_mutatta_a_Parlamentben

Nincs vége: ezek történtek a Parlamentben a mai, botrányos jelenetek után

Rendkívüli jelenetek zajlottak ma a Parlamentben, mint ismert, Hadházy Ákos képviselő ellehetetlenítette Orbán Viktor beszédét, mígnem fideszes politikusoknak sikerült elvenniük tőle jókora tábláit, melyeket a miniszterelnök elé tartott, miközben ő beszélni próbált.

Az elképesztő jelenetről itt nézhet videót és itt meg képet.

De mi zajlott még összességében az Országházban? Íme sorrendben:

Orbán Viktor beszéde

A kormány álláspontja ismert: minden polgármesterrel és képviselőtestülettel együttműködik, amely maga is kész erre - mondta Orbán Viktor miniszterelnök az Országgyűlés őszi ülésszakát megnyitó, hétfői ülésén.

A kormányfő beszédében az önkormányzati választást értékelve kiemelte: pártállásra tekintet nélkül mindenkinek Magyarországért és a magyar emberekét kell dolgoznia, mert "a haza nem lehet ellenzékben".

Hangsúlyozta: a kormánynak külön elismerés, hogy az országban a kormányzó pártok megkapták a szavazatok több mint 50 százalékát. A kormány folytathatja a munkáját, a legfontosabb kérdésekben megerősítést kapott - jelentette ki. Hozzátette: folytatják a munkaalapú gazdaság, a családbarát Magyarország, a növekvő bérek, a tisztességes időskor, az otthonteremtés és a nemzetegyesítés politikáját.

A magyar gazdaság 2050-re radikális és mély átalakító programok által teljes egészében karbonsemlegessé tehető, ez azonban az unió komoly hozzájárulása nélkül nem fog menni - mondta Orbán Viktor még napirend előtti felszólalásában.

A kormányfő kijelentette: mintegy 150 milliárd euróra van szükség ahhoz, hogy a villamosenergia-termelés kibocsátásmentes legyen, hogy az ország teljes egészében kiváltsa a földgázfelhasználást, valamint, hogy a közlekedés is tisztán elektromos alapúvá váljon.  

Szólt arról is, hogy a miniszterelnökök tanácsa megkezdte unió következő hétéves költségvetésének tárgyalását. Kijelentette: még annak alapkérdéseiben sincs konszenzus, az álláspontok minden fontos területen messze vannak egymástól.

Orbán napirend előtti beszéde részletesebben:

A kormányfő napirend előtti felszólalásában az önkormányzati választást értékelve kiemelte: pártállásra tekintet nélkül mindenkinek Magyarországért és a magyar emberekét kell dolgoznia, mert "a haza nem lehet ellenzékben".

Hangsúlyozta: a kormánynak külön elismerés, hogy az országban a kormányzó pártok megkapták a szavazatok több mint 50 százalékát. A kormány folytathatja a munkáját, a legfontosabb kérdésekben megerősítést kapott - jelentette ki. Hozzátette: folytatják a munkaalapú gazdaság, a családbarát Magyarország, a növekvő bérek, a tisztességes időskor, az otthonteremtés és a nemzetegyesítés politikáját.

Kifejtette: az önkormányzati választást minden településen sikeresen és eredményesen megrendezték, és köszönet illeti azt a 20 ezer embert, aki közreműködött a választás lebonyolításában. A kormány a választás megszervezéséhez és lebonyolításához kapcsolódó feladatait "közmegelégedésre megoldotta" - értékelt.

A miniszterelnök köszönetet mondott azoknak a választópolgároknak, akik részt vettek a választáson és "ezzel hozzájárultak a magyar demokrácia működéséhez". A részvételi arányok azt mutatják, hogy "a magyarok továbbra is elkötelezettek a demokrácia mellett és hisznek Magyarország jövőjében" - fogalmazott.

Kijelentette: "a magyar demokrácia erős, működik és képes továbbra is hatékonyan szolgálni az emberek érdekét".

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a családvédelmi akcióterv lendületet vett, több mint 65 ezren kapcsolódtak be eddig. Az akcióterv lépései együtt 650 milliárd forint értékű támogatást tesznek ki, amely már megérkezett a családokhoz - közölte.

Azt mondta, a jelek szerint ezt a magyar gazdaság bírja, az első félévben 5,2 százalékos volt a gazdasági növekedés. Átálltunk a munkaalapú gazdasági rendszerre, a munkanélküliségi ráta 3,4 százalékra csökkent, a munkahelyek száma 2010-től 808 ezerrel nőtt - sorolta. Hozzátette: 4,5 millióan dolgoznak az országban, de "a kormány többet és jobbat szeretne", utol akarja érni Csehországot.

Megjegyezte: az év első hét hónapjában az átlagkeresetek 10,6 százalékkal nőttek, és a minimálbér-emelkedés mértéke a 4. legnagyobb az unióban.

A kormányfő közölte: komoly változások történtek az államadósság tekintetében is, az államadósság 68 százalékra csökkent, és míg 2010-ben a külföldiek kezén lévő hitelünk 50 százalék volt, ma 20 százalék alatt van.

Az Európai Unióban hozott döntéseket ismertetve kitért arra: sikerült olyan elnököt választani az Európai Bizottság élére, aki képes lehet kijavítani az előző évek hibáit.

Az európai bizottság megválasztott elnökéről szólva kijelentette: kötelességének érezte, hogy megakadályozza olyan elnök megválasztását, aki tiszteletlenül beszélt a magyarokról, és azokét is, akik a bevándorlás kérdésében a magyarok akaratával ellentétes terveket akartak végrehajtani. Célunkat elértük - szögezte le.

A Brexitről szólva közölte: tisztességes és korrekt megállapodást kötöttek a britek a távozásáról. Hangsúlyozta: olyan megállapodáshoz járult hozzá, amely védi a Nagy-Britanniában dolgozó magyarok érdekeit és jó a magyar gazdaságnak is.

A jó hírek után a rossz hírek közé sorolta, hogy a miniszterelnökök tanácsa nemet mondott Macedónia és Albánia európai uniós tagságáról szóló tárgyalások megkezdésére. "Ez rossz döntés, de remélem, nem tragikus" - fogalmazott, hozzátéve: tragikus az lenne, ha Szerbia felvétele megakadna.

A "térségünk és stabilitásunk" kulcsországának nevezte Szerbiát, amely uniós tagság nélkül nem képes a Balkán stabilizálására. Magyarország ezért továbbra is minden balkáni ország, de különösen Szerbia és Montenegró gyors felvételét támogatja - szögezte le.

Szólt arról is, hogy a magyar gazdaság 2050-re radikális és mély átalakító programok által teljes egészében karbonsemlegessé tehető, ez azonban az unió komoly hozzájárulása nélkül nem fog menni.

Kijelentette: mintegy 150 milliárd euróra van szükség ahhoz, hogy a villamosenergia-termelés kibocsátásmentes legyen, hogy az ország teljes egészében kiváltsa a földgázfelhasználást, valamint, hogy a közlekedés is tisztán elektromos alapúvá váljon.  

Azt is elmondta, hogy a miniszterelnökök tanácsa megkezdte az unió következő hétéves költségvetésének tárgyalását. Kijelentette: még annak alapkérdéseiben sincs konszenzus, az álláspontok minden fontos területen messze vannak egymástól.

Megzavarták Orbán beszédét

Hadházy táblákat tartva zavarta meg Orbán beszédét, jókora kavarodás volt, itt nézheti meg a jelenteket.

Az események közben több képviselő azonnal fotózni, videózni kezdett, néhányan élőben közvetítették az eseményeket.

Jobbik

Október 13-án elkezdődött a nemzet újraegyesítése, az önkormányzati választáson a szavazók belépőjegyet vettek a 2022-es kormányváltásra - reagált Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetője hétfőn a miniszterelnök napirend előtti felszólalására az Országgyűlésben.

Az ellenzéki politikus  köszönetet mondott azoknak a szavazóknak, akik október 13-án "nem engedve se fenyegetésnek, se zsarolásnak, se megfélemlítésnek", a belátásuk szerinti leghitelesebb ellenzéki jelöltre adták a voksukat.

Úgy értékelt: október 13-án 4 millió "honfitársunk" 10 megyei jogú városban, a fővárosban és számtalan kisebb településen megvette a belépőjegyet a 2022-es kormányváltásra.

A Jobbik frakcióvezetője azt mondta: a kormányoldal eszköze a gyűlölet, a gyűlöletkeltéssel akarják a magyarokat egymás ellen fordítani, míg az ellenzék eszköze a szolidaritás, az egymás mellett való kiállás, a tisztesség és a valódi bajtársiasság. "Október 13-án a nemzet újraegyesítése elkezdődött" - fogalmazott.

MSZP

Az ellenzéki együttműködés folytatását ígérte Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője hétfőn az Országgyűlésben Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtti felszólalására válaszolva. Az MSZP elnöke azt mondta, "együtt fogunk készülni 2022-re".

Közölte, az ellenzéki pártok megértették a választók üzenetét, most a szabad városokban kell bizonyítaniuk.

Azt mondta, az ellenzéki vezetésű településeken a kormány által elmulasztott feladatokat kell elvégezni, például a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentését.

Párbeszéd

Az önkormányzati választás az ellenzéki együttműködés kezdete, "ahogy most felszabadítottuk Budapestet, úgy fogjuk 2022-ben felszabadítani az egész országot" - hangoztatta Szabó Tímea, a Párbeszéd frakcióvezetője a miniszterelnök hétfői napirend előtti felszólalása után.

Úgy értékelt: a budapesti főpolgármester-választás eredménye azt mutatja, a főváros és számos nagyváros lakóinak elege van abból, amit a kormánypártok művelnek, szabadságra vágynak "az után a lopás, fenyegetés és zsarolás után", amit sok millió emberrel szemben tettek.

Kifogásolta, hogy a GDP 37 százalékáét előállító Budapest csak a források egy százalékát kapja vissza, ami a kórházak pusztulását, a főváros kisemmizését jelenti. "Miniszterelnök úr, drága, ön szórakozik velünk?" - kérdezte.

DK

A kormánypártok politikája elleni lázadásként értékelte az önkormányzati választás eredményét Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) frakcióvezetője hétfőn az Országgyűlésben, a miniszterelnök napirend előtti felszólalására reagálva.

Hangsúlyozta: nem akar vitázni arról ki nyerte meg a választásokat, de abban biztos, hogy ha politikai értelemben legfontosabb, nagyobb települések összességében inkább az ellenzékre szavaztak, akkor ez világos üzenet.

A 10 ezer lakos feletti településeken több ellenzéki képviselőt választottak, mint kormánypártit - mutatott rá. Gyurcsány Ferenc úgy vélte: amikor egyik-másik "kitűnő" kormánypárti polgármestert "le- és kiszavazták" a választók,  akkor az nem a polgármester ellen szólt, hanem a kormánypártok politikája ellen.

"Nem egyszerűen önkormányzati választás volt, hanem az önök politikájával szembeni lázadás volt" - fogalmazott.

LMP

Óriási vereség volt a kormánypártoknak az október 13-i önkormányzati választás - jelentette ki Keresztes László Lóránt, az LMP frakcióvezetője Orbán Viktor miniszterelnök napirend előtti felszólalására reagálva.

Az ellenzéki politikus elmondta, hárommillió ember él olyan településen, ahol ellenzéki városvezetés van. Most egy olyan időszak következik, amikor bizonytani kell, a megválasztott polgármestereknek és képviselőknek az a feladatuk, hogy bebizonyítsák, tudják becsülettel, hatékonyan, tisztességgel vezetni a településeket - hangoztatta.

Hozzátette: a kormánynak biztosítania kell a települések vezetéséhez szükséges feltételeket, ezt ma nem teszi.

(MTI, Blikk)

https://www.blikk.hu/aktualis/politika/ez-tortent-a-parlamentben-orban-megzavart-beszede-utan/2gm4rg2?utm_source=legolvasottab&utm_medium=textlink&utm_campaign=Dreamlab

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://offforever.blog.hu/api/trackback/id/tr8315244896

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása