Miért gondolom, hogy ügyes? Mert túl sok gazdasági zavaros ügy kering a kormány és sleppje körül! Akkora hatalmat birtokol már így is ami nem egészséges a társadalom számára. Ha ezt még ilyen átlátszó módon is bővítheti, ellenőrzés és fékek nélkül az veszélyes az országra és az állampolgárokra is. Lásd az MNB, a letelepedési kötvények körüli sötétséget, a kaszinók, földek bezsebelése, kormánytagok vagyonosodása - amit vizsgálni nem szabad, de a civilek vegzálása, pl most a Krétakör deresre húzása még NAV és rendőrségi eszközökkel, ügyészi segítséggel is folyamatos. Azt már meg sem merem említeni, hogy szerintem még ez a fokozott járőrözés sem védi a magyart, hiszen ha baj történne még a nyomorult mentőszolgálatunk sem tudná a lerobbant kórházakba szállítani az embereket. És a hatalom mégis turkálni akar magánszféránkban ahelyett, hogy a dolgát tenné, mert a szöges/pengésdrót nem véd a robbanástól senkit meg.
A kormány a terrorra hivatkozva turkálna a bankszámládban és a neten
Pintér Sándor belügyminiszter bejelentette, a brüsszeli cselekmények miatt megpróbálják kibővíteni a lehetőségeiket. Pintér Sándor belügyminiszter (b), Simicskó István honvédelmi miniszter (j) és Kovács Zoltán kormányszóvivő sajtótájékoztatója. MTI Fotó: Máthé Zoltán
A kormány terrorizmus elleni intézkedéscsomag létrehozásáról döntött tegnap a brüsszeli események miatt - jelentette be Pintér Sándor belügyminiszter.
Áprilisban már az Országgyűlés fogadhatja el a törvénycsomagot amely feljogosítaná a hatóságokat
- a magánszemélyek bankszámláiba való betekintést, megfigyelve a pénzmozgásokat,
- magánvállalkozások adatfolyamaiba való betekintésre, tehát a netes és telefonos jelenlétet is ellenőrizhetik: a nemzetbiztonsági szervek itt azt szeretnék, hogy az olyan magáncégek, amelyek titkosítást használnak (neten vagy mobilhálózaton), adjanak egy "hátsó bejáratot" a hatóságoknak, mivel az ilyen kommunikáció dekódolása sokkal hosszabb időt vesz igénybe.
- Szükség esetén csak SMS-üzenetekre redukálnák a mobilkommunikációs lehetőségeket: ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy merénylet esetén a civilek lehetőségét a kommunikációra visszaszorítják a mentőszolgálatok javára, hogy ne legyen a hálózat túlterhelt és használhatatlan.
Ezekhez a lépésekhez (2/3-os) törvényt kell elfogadnia a Parlamentnek és bírói határozathoz kötnék. Felállítják a Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Ellenőrzőközpont, amely feladata a értékelés, elemzés és más szervezetek támogatása lesz. Pintér Sándor elmondta, nemzetközi együttműködések tökéletesek ahhoz, hogy ne aludjon el a magyar titkosszolgálat. A legmodernebb szintre akarják emelni a technológiai eszköztárat a védelemhez.
A belügyminiszter szerint a kontrollálatlan határok, a folyamatos beengedés is szerepet játszott abban, hogy megtörtént a tragédia, azonban erre a veszélyre felhívták a hatóságok a tagországok kormányainak figyelmét. A magyar kormány mindent megtesz azért, hogy a lakosság biztonságban legyen. "A biztonság olyan, mint a levegő: ha van, senkit nem érdekel, ha nincs mindenki hiányolja" - summázta a helyzetet Pintér.
Simicskó István honvédelmi miniszter szerint a magyar emberek védelmében ezeket mindenképp meg kell lépni, arra kéri a képviselőket, hogy segítsék a kormány és a hatóságok munkáját. Elmondta azt is, hogy jogállamiság van, csak a megfelelő felhatalmazás mellett használnak ilyen eszközöket.
http://privatbankar.hu/makro/a-kormany-a-terrorra-hivatkozva-turkalna-a-bankszamladban-es-az-neten-291692
Élőben követné a bankszámlákat a kormány
"Brüsszel tanulságait le kell vonni, egyértelmű számunkra hogy fokozni kell a biztonsági intézkedéseket" - indokolta a kezdeményezést Pintér Sándor, aki elmondta: az Igazságügyi Minisztérium megkapta javaslataikat, amelyek alapján az ünnepek alatt elkészíti a szövegtervezetet.
A Belügyminisztérium feladata lesz, hogy a parlamenti pártokkal előzetes egyeztetést folytasson, mert - mint Pintér Sándor elmondta - javaslatuk több eleme kétharmados támogatást igényel. Áprilisra szeretnék elkészíteni a törvényjavaslatot, amelyhez a parlament soron kívüli eljárását kérik majd. Kérdésre válaszolva közölte: honvédelmi területen az alaptörvényt érinti módosítás, emellett a nemzetbiztonsági törvényt, a rendőrségi törvényt és a büntető törvénykönyvet is módosítanák, ez utóbbi esetében bizonyos szankciókat akarnak megemelni.
Pintér Sándor azt mondta: javaslataikban létszám, eszköz és technikai fejlesztéseket kérnek. Továbbá a Terrorelhárítási Központ megerősítését, az információáramlás biztosítását szeretnék elérni. Utóbbi kapcsán elmondta, hogy a kormány döntött egy terrorelhárítási információs és bűnügyi központ létrehozásáról is. Ennek a központnak a feladata lesz, hogy a beérkezett információkat megfelelő szakmai tudással párosítva értékelje, elemezze és egyes nemzetbiztonsághoz kötődő szervezeteket vagy a rendőrség szervezeteit támogassa a munkájukban, felhívja a figyelmüket egyes cselekményekre - fejtette ki.
A belügyminiszter beszámolt arról is, hogy tervezik egy olyan törvény megalkotását, amelyben előírnák, hogy a magánszolgáltatók - bírói engedélyhez kötötten - biztosítsák a rendőrség és a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat által lefoglalt adatszolgáltató eszközök dekódolását.
Közölte: a pénzáramlás módját is ellenőrizni szeretnék, bizonyos esetekben a bankszámlákba is betekintenének. Kérdésre válaszolva hozzátette: jogszabályok alapján erre utólag most is lehetőség van, ugyanakkor szeretnék elérni, hogy bizonyos esetekben folyamatosan láthassanak bankszámlákat.
Elmondta: azt is szeretnék elérni, hogy a telefonos kommunikációban bizonyos előnyt élvezzenek a rendőri egységek, a mentők és a kórházak, ennek érdekében két megoldást látnak: kibővítenék a rendőrség és a katasztrófavédelem által jelenleg is használt egységes digitalizált rádiórendszert, bizonyos esetekben pedig a civil szolgáltatásokat az sms-re korlátoznák. Kérdésre válaszolva hozzátette: ez utóbbi azt jelentené, hogy ne lehessen olyan túlterhelés, ami akadályozhatja az életmentő munkát, ennek technikai feltételrendszerét viszont a telefontársaságokkal kell egyeztetni.
Simicskó István honvédelmi miniszter a brüsszeli terrortámadásra utalva hangsúlyozta: új biztonsági helyzet van, a "hibrid hadviselés" korszakát éljük, és a magyar Honvédség is szeretné a feladatát teljesíteni magyar emberek biztonságának garantálása érdekében. Az alkotmánymódosítást indokolva hozzátette: a magyar honvédségnek van olyan tudása, amellyel világszerte küzd a terrorizmus ellen, így Afganisztánban, a mostani jogi szabályozás szerint azonban ezt itthon nem teheti meg. Ezért azt szeretnénk elérni, hogy szükséges esetben a magyar honvédség tudja segíteni a rendvédelmi szervek munkát - hangsúlyozta.
A honvédelmi miniszter fontosnak tartotta, hogy az ellenzéki pártok értékeljék újra a helyzetet biztonsági szempontból és reményét fejezte ki, hogy megkapják a felhatalmazást az alkotmánymódosításra.
(MTI)
http://jogaszvilag.hu/rovatok/napi/eloben-kovetne-a-bankszamlakat-a-kormany