Azt mondják, a tánc egyidős a szerelemmel: olyan ösztönös kifejező forma, amely már a beszéd előtt jellemezte az emberiséget. Ősi, személyes művészet, amelyet minden kultúrában, még a primitív népeknél is megtalálunk. Már a barlangrajzokon is megpróbálták ábrázolni a táncot, mivel azonban alapvető eleme a mozgás, ezért állóképen csak egyetlen elemét lehet bemutatni. A mozgókép viszont tökéletesen visszaadja a koreográfiákat, ezért a tánc már a film születésének hajnalán a rendezők kedvenc témájává vált. Az első táncosok csinos fiatal nők voltak, majd Hollywood minden irányzatot megörökített: a ragtimot, a chelstont, a balettot, a keringőt, a rock and rollt, majd a breaket. A "42. utca" című filmmel az álomgyárban külön műfaj jött létre, amely megnyitotta az utat a musicalfilmek előtt, melyeket Fred Astaire és Ginger Rogers tettek örökzölddé.
A filmben részleteket láthatunk olyan feledhetetlen produkciókból, melyek tánckoreográfiáikkal írták be magukat a filmtörténetbe, mint például a Grease, a Flashdance, továbbá olyan musicalekből, melyek a most induló sorozatban vetítésre kerülnek - mint például az Óz, a csodák csodája, a Három kis szó, a Roberta, a Zenevonat vagy a Broadway Melody 1940.
Tánc, a csodák csodája
2016.01.20. 08:03 guma
3 komment
A bejegyzés trackback címe:
https://offforever.blog.hu/api/trackback/id/tr448238282
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
gazoló 2016.01.21. 08:01:03
Jó reggelt Margó!
Ahhoz képest,hogy közé'nk is lövethene vagy 'rablógyilkost is kreáltathatna karaktergyilkos gépezetével,kíméletes volt az i'gazságszolgáltatás:(
Ahhoz képest,hogy közé'nk is lövethene vagy 'rablógyilkost is kreáltathatna karaktergyilkos gépezetével,kíméletes volt az i'gazságszolgáltatás:(