A tadzsikisztáni Dusanbe az olcsó élelmiszerekről híres, emellett a lakhatás is megfizethető.
A kambodzsai Phnom Penh-ben az élet kevés pénzből is kivitelezhető, különösen a nyugatiak számára.
A Tongán található Nuku’Alofa tudhatja magáénak a világ legolcsóbb hoteljeit és éttermeit.
A szeretet lakóhelye - így fordítható le a Tongai Királyság fővárosánák neve. Ez eredetivel kimondásával nem próbálkozunk, még leírva is kacifántosnak tűnik. Nuku’alofa meglehetősen egzotikus az európai szemnek.
A Csendes-óceánban fekvő, harminchat lakott szigetből álló piciny országnak alig több mint százezer lakosa van, és jelentős részük a királyi birtokokon dolgozik. A feudális jellegű rendszerben ugyanis az uralkodóé a föld, és egy kevés részét átengedi használatra családjának és a többi arisztokratának.
A Tongai Királyságban amúgy bűnnek számít, ha egy férfi csupasz mellkassal mutatkozik a nyilvánosság előtt. Vasárnap tilos dolgozni, aki ünnepnapon nem pihen, azt börtönbe zárják. Nem számít munkának, ha valaki táncol. A törzsi tánc ugyanis ezer éve kötelező hagyomány, már a kisgyermekeknek is tanítják a legfontosabb mozdulatokat. Azért ide is betört a turisták generálta fejlődés, most már a táncosok olajjal kenik be testüket, hogy produkciójuk végén a közönség jutalmazni tudja őket. Az elterjedt szokás szerint ugyanis bankjegyeket tapasztanak a helybeliek testére azok, akiknek tetszett a mutatvány.
Az európai ember számára nagyon furcsák az elnevezések. A fővárost például Nuku’alofának hívják, a legnagyobb sziget Va’vau, a hivatalos pénz pedig a pa’anga. Természetesen minden jelent valamit, általában kedves, isteni vagy királyi dologra utal. A főváros neve például annyit tesz, hogy a „szeretet lakóhelye”.
A líbiai Tripoliba mostanában jóval kevesebben utaznak, ám az alacsony árak még így is jó pár turistát vonzanak.
A Srí Lanka-i Colombo olcsó, a legolcsóbb az egzotikus szigetek között.