Délután a diákok folytatták tiltakozásukat (csatlakoztak a Humán Platform megmozdulásához!), a hazug politika ellen és kinevették a hatalomban levő "amatőr bonviván pávatáncát" (emlék! kb 6. és a 17. perctől "érdekes" beszéd jön! "Őszinte béke, csak a hazugság kimondásával jöhet el!")
18:58
A tüntetők lassan a Nyugatihoz érnek.
18:54
A tömeg közben a Vígszínházhoz ért.
18:50
18:41
18:37
A tömeg elindult a Jászai Mari tér irányába, a körútra.
"NEM HAGYJUK!" - skandálják.
Csatlakozz be te is még nem késő!
Segítsd őket egy megosztással!
18:33
"Rádió, rádió, rádió!"
18:30
18:29
18:27
Több ezres tömeg a Kossuth téren.
"Hoffmann Rózsa gyere ki!"
17:09 Képek számtan nélkül
17:05 Lassan nem látjuk a transzparensektől a színpadot.
17:02 A fotósok a tömeget fotózzák a színpadról, a tömeg a fotósokat fotózza a színpadon.
16:58
16:52
Már van élő kép a tüntetésről, gyülekeznek a tüntetők. A Szalay utcát majdnem teljes szélességében elfoglalja a színpad. Akad pár kreatív transzparens is.
A tüntetés felszólalói:
- a közoktatás területéről: Mendrey László, Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete és Ábrahám Máté, Diákellenállás a Felsőoktatásért Mozgalom
- a felsőoktatás területéről: Gács Anna, Oktatói Hálózat és Turai Eszter, Hallgatói Hálózat
- a szociális szakmák részéről: Misetics Bálint, szociálpolitikus
- az egészségügy területéről: Csohány Ágnes, Magyar Orvosok Szövetsége
- a kulturális területről: Gulyás Márton, Független Előadóművészeti Szövetség
forrás http://nemtetszikarendszer.blog.hu/2012/12/17/human_platform_tuntetes_percrol_percre
A legszebb, hogy megjött 18-án reggel, véleményem szerint egy nyílt fenyegetés az 5-ős párttagkönyv tulajdonosától! Nem tudom hogyan képzeli ezt el ezt a megélhetési civilekkel újra? Vagy netán lengyel esetleg a Zsil-völgyi bányászok segítségével? Mert pénz és busz van rá az már világos volt eddig is!
"És végezetül a kultúrkampf része mindaz, ami a felsőoktatás körül folyik. És egyszersmind ez a legundorítóbb része is a dolognak. Megírtuk már pró és kontra mindazt, amit erről gondolunk. Megírtuk a felsőoktatás helyzetének és állapotának tarthatatlanságát, a diákok felelősségét és felelőtlenségét, megírtuk, hogy őket muszáj komolyan venni – megírtunk mindent. Most meg kell írjuk, hogy immáron világosan látszik, a „diákforradalom” réges-régen nem az oktatásról szól. Most, hogy a kormány –nagyon helyesen – visszakozott lényeges kérdésekben, most, hogy a kormány tárgyalóasztalhoz hívja a diákságot, hogy a szerdai kormányülés előtt egyeztessenek, és javaslataik bekerülhessenek a végső döntésekbe, most kiderül, hogy a diákság nem akar tárgyalni. Nem megy oda, nem tárgyal, helyette ülősztrájkol, vonul, tüntet, balhézik, és egyre több, egyre nagyobb hülyeségeket beszél.
A diákság nem akar semmit, csak balhét.
A diákság mögött az ellenzék vigyorog és vicsorog, amely most véli megtalálni a fogást a kormányon, két év meddő küzdelme és hazudozása után.
Ez a diákság alig egy hét alatt olyan lett, mint a ’68-as párizsi diáklázadások diáksága, mint Daniel Cohn-Bendit, az anarchia nagymestere. Fogalma sincs, mit akar, de azt nagyon akarja – és a rendet, a polgári társadalmat pedig nagyon nem akarja.
Akkor De Gaulle bőrére ment a játék. És az általa képviselt rendet akarták felszámolni. De Gaulle-t pedig egy sok százezres polgári tüntetés mentette meg. Annak láttán Vörös Daniék is eltakarodtak végre az utcákról és a barikádokról.
Most szólok: ha ezen fog múlni, akkor meglesz. Megcsináljuk ismét. Ne gondoljátok, hogy annyira egyszerű dolgotok lesz, mint a taxisblokád idején!"
MEGJELENT(! ) http://magyarhirlap.hu/kulturkampf?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201212
Ascher: ócska kelet-európai színjáték és forradalom
Ascher Tamás színházrendező és rektor a Facebookon tette közzé „pátoszmentes” nyilatkozatát arról, hogy mi történt tegnap a Színház és Filmművészeti Egyetem épületében, lapunknak pedig a Nemzeti Színház direktori pályázatának eredményét kommentálta..
Ascher Tamás színház rendező, a Színház és Filmművészeti Egyetem rektora rövid nyilatkozatot tett közzé Facebook-oldalán. Arról ír, hogy a tegnapi Humán Platform által szervezett tüntetés utolsó epizódja miként és meddig zajlott az egyetem épületében.
„Rövid, pátoszmentes beszámoló. A fiatalok tegnap este negyed tíz után érkeztek, éppen mikor befejeződött az előadás az Ódry színpadon - nagyon nem szerettem volna, ha kitessékelik a nézőket, forradalom ide vagy oda. Gyorsan,szervezetten elfoglalták a nézőteret, kaptak mikrofont, és kb. három óra hosszat vitatkoztak. Éjjel fél egy tájban feloszlottak, egy 30-40 fős társaságot kivéve, akik megkérték, hogy hajnalig tanácskozhassanak egy kisebb teremben - az engedélyt megkapták, azzal a feltétellel, hogy kicsit takarítanak,mielőtt hazamennek (Elszórt papírpoharak, tüntetőtáblák, stb - a forradalmak szokásos kellékei) Én fél kettőkor hazajöttem, jóságos portásokra, gondnokokra bízva a felügyeletet. A fiatalok végig kifogástalanul viselkedtek, senki nem akart ott aludni, ilyesmire engedélyt nem is adtam- aki álmos, menjen haza, nálunk dolgozni lehet. Az éjszakai munka egyetemünkön mindennapos, tegnap este 11-kor a gyűléssel egy időben rendező-vizsga is zajlott egy másik teremben, a büfé is nyitva volt, mindenki elfért, senki nem bántott, nem zavart senkit.”
A nyilatkozat érzelemmentes, ahogy a címe is elmondja. Ascher Tamás a hvg.hu kérdésére hozzátette, hogy a rektorok támogatják a diákokat, amennyiben „tudnak értelmesen tiltakozni.” Az oktatás ugyanis „válságos helyzetben van, a művészet még inkább.”
A Nemzeti Színház pályázati eredményével kapcsolatban Ascher Tamás „ócska, kelet-európai színjátékot” említ. A Nemzeti esetében legitimnek tartaná akár a fenntartói kinevezést is, szerinte jelen esetben még „egyenesebb” is lett volna, mint a színlelt verseny.
http://hvg.hu/kultura/20121218_Ascher_Ocska_keleteuropai_szinjatek_es
van más is : http://arthuragyal.blog.hu/2012/12/18/kaptatok_nagyothallo_keszuleket_vazze