„Létfontosságú” élmény- és látványelemeket terveztek, mint a medence, a tágas napozóterasz vagy éppen egy vulkán
…
Az MCM Design Studio jóvoltából egy ehhez hasonló elképzelés alapján készültek el nemrég az Island E Motion tervei. A tanulmányjacht megtervezésének legfőbb célja az volt, hogy a fenntartható luxus lehetőségét globális szinten hangoztassa.
Az Island E Motion lényege, hogy az egy megvalósítható koncepció. Károsanyag-kibocsátási indexe - a jelenleg ismert technológiák mellett - 60%-kal kedvezőbb lenne, mint a hagyományos üzemelésű luxusjachtoké.
Milena Cvijanovich és Dennis Muller dizájnerek elmondása szerint igyekeztek megtalálni a harmóniát a luxus és a természet között. A modern vonalvezetésű luxusjachtra egy komplett trópusi szigetet sikerült integrálni úgy, hogy a legszigorúbb környezetvédelmi előírásnak is megfelelő technológiák a legkevésbé se befolyásolják az élmény és a luxus érzetét
.
A látványos vázlatokon túl az Island E Motion a környezetkímélő gyártási technológia előhírnöke is. A működéshez szükséges tiszta energiát képes lenne nap- és szélenergiából előállítani, míg a tiszta vizet az esővíz szűrésével biztosítaná. Belsőtereit, bútorait kizárólag újrahasznosítható, illetve újrahasznosított matériákból tervezte a dizájnerpáros. A látványterveket a párizsi Sustainable Luxury kiállításon lehetett megtekinteni.
2009-ben a francia luxus talán legnevesebb képviselője, a Hermès és a monacói központú Wally is elindult már ezen a vonalon, de a gazdasági válság sajnos közbeszólt és a WHY álomhajó megépítésére szőtt grandiózus terveik szertefoszlottak
.
forrás : http://www.luxorium.hu/News/2012/05/Island_E_Motion_luxus_jacht