Ez a cikk megjelent, leírták. Egy dolgot emelnék ki: A táblázat fejlécét nagyon pontosan fogalmazták, amikor a minden bizonnyal kényszer-árverésre kerülő ingatlanokat nemes egyszerűséggel így nevezi meg a táblázat szerkesztője: Number of retail properties designated to forced liquidation.
Talán fordítanom sem, kell, mindenki érti a szót: LIQUIDATION. Méghozzá: FORCED. A forced szót fordíthatom erőltetett, erőszakkal kényszerítettnek is, mert a szó ezt IS jelenti. A kényszerkilatoltatáskor megjelenik a rendőrség is. Kell is, mivel emberek ugranak ki az emeletről, veszélyeztetve a járókelők biztonságát, mozgásban korlátozottakat, öregasszonyokat kell megfékezni vad, erőszakos tettektől, ugye?
Hogy is van ez a LIKVIDÁLÁS???
A LIQUIDATION-ről mire gondoltok?
MIT LIKVIDÁLNAK MAGYARORSZÁGON???
NETÁN OTTHONOKAT (az otthonokban családok laknak)?
És mit szól ehhez Magyarország Miniszterelnöke, hogy a rábízott országban LIKVIDÁLNAK???
Vajon van rá szava?
Ha megépül(ne) a devizaadósok kényszer lakhelye, az mi lenne? Nem ghettó??? KÉNYSZER, azaz szinte fogvatartási hely?
Ugye, hogy ez pusztán félreértés?
Elvégre a Miniszterlenök Úr sem olvashat el mindent. Tanácsadói meg nagyon elfoglaltak, hogy figyelmeztessék: nem szerencsés a LIQUIDATION sem puszta szóként, hát még TETTKÉNT!!!
Angol nyelven is ismertetik az elárverezendő otthonokat
Még hogy nincs idegen hódítás? - Kiknek szánják az angol nyelven is ismertetett lakóingatlanokat?
A pénzintézetek összesen 5050 hitelfedezetként szolgáló lakóingatlant jelöltek ki kényszerértékesítésre, az idén március végéig a tavaly júniusban elfogadott törvény alapján. Ez az információ egy statisztika formájában; "Statisztika a kényszerértékesítésre kijelölt lakóingatlanokról a PSZÁF honlapján" címmel, természetesen felkerült a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) a honlapjára is, ami a jelen körülmények között számunkra ha el nem is fogadható, de a részükről érthető és logikus. (Lásd az erről készült fotóinkat!)
Ám a dologban ott kezdődik a furcsaság, hogy ez a statisztika a kényszerértékesítésre kerülő ingatlanokról nemcsak magyar nyelven, hanem angolul is felkerült a PSZÁF honlapjára, ami számunkra azért 3 kérdést is felvet:
1. Miért? Miért került fel a magyar emberek elárverezendő otthonairól készült statisztika idegen nyelven, a magyar Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete honlapjára?
2. Kiknek szánják ezeket az angol nyelven is ismertetett ingatlanokat?
És most akkor tovább megyünk...
3. Hogyan merészelnek idegeneket ültetni a magyaroktól elvett ingatlanokba?
De nézzünk szét egy kicsit jobban ebben a gyalázatos témában!
A Pénzügyi Felügyelet adatai szerint a jogszabály október 1-ei hatálybalépését követően, a tavalyi utolsó negyedév 2098, és az idei első negyedév kvótájába tartozó, további 2952, hitelét nem fizető adós lakóingatlanát jelölték ki kényszerértékesítésre - 2012 márciusa, vagyis az első negyedév végéig. Így jön ki az a bizonyos 5050-es szám.
Ezek közül a legtöbb Budapesten és Pest megyében található.
A kvóták rendszere szabályozza azt, hogy a 30 millió forintot meg nem haladó értékű ingatlanok közül a hitelezők negyedévenként és megyénként hány lakást adhatnak át a végrehajtóknak. A kvótát a kormány azért vezette be - a bankokkal egyeztetve -, hogy a lakáshitelek fedezetéül szolgáló ingatlanok ne kerüljenek egy időben piacra.
(Vagyis a kormány nem az elszegényedett adósokat védi, hanem megint az üzleti világot, a bankokat, a lakáspiacot.)
A több mint 90 napos fizetési késedelemmel érintett, jelzáloggal terhelt lakóingatlanok száma országosan meghaladta a 100 ezret. Ez a szám már önmagában is ijesztő, hát még ha elkezdünk számolni! A 100 ezer ingatlan minimum 300 ezer embert jelent, ha nem 400 ezer embert, de lehet, hogy számuk megközelíti a fél milliót! Ehhez hozzájön még az eddig ki tudja miért is nem nyilvántartott, számlaadósok egyre növekvő tömege, legalább ekkora számban. Ha nem a duplájában.
Mindenesetre a majd 500 ezer 90 napon túli tartozással, és ezért az otthonvesztés rémével küszködő hiteladós, és a legalább ugyanennyi, ha nem a duplája mennyiségű számlaadós; majd 1 millió otthonvesztő embert jelent! Ha nem többet. És ezek után ne merje senki azt mondani, hogy a kilakoltatásokkal szemben kibontakozó népi ellenállásnak nincsen létjogosultsága!
De menjünk tovább a szikár számok világában.
A kvóta alapját képező több mint 100 ezer ingatlan közül a legtöbb Budapesten és Pest megyében található. A fővárosban az érintett lakóingatlanok száma megközelíti a 13 ezret, Pest megyében pedig meghaladja a 14 ezret. A többi megye közül a legtöbb bedőlt hitelű ingatlan Borsod-Abaúj-Zemplén megyében van, számuk több mint 8 ezer, de Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyékben is nagy számban találhatók problémás ingatlanok, az előbbiben közel 6.800, az utóbbiban csaknem 5.800, a legkevesebb pedig Vas megyében található, mintegy 1.700.
A kormány hivatalos kommunikációja szerint: kényszerértékesítésre kijelölt ingatlanok egy része a Nemzeti Eszközkezelőhöz kerül, és így az adós bérlőként benne maradhat, más részüket pedig a bankok vagy követeléskezelőknek adják el, vagy maguk próbálják értékesíteni. A Nemzeti Eszközkezelő csak azokat az ingatlanokat vásárolja meg, amelyek megfelelnek a vonatkozó törvényi feltételeknek. - Vagyis nagyon kevés ingatlant. Mert kevesen felelnek meg ezeknek a törvényi követelményeknek, eleve így hozták már meg ezeket a törvényeket.