Nézzünk be más földrészekre, országokba, ők hogyan ünneplik a karácsonyt?
Ahány ház annyi szokás:)
Karácsonyi kaktusz.
Afrika. Az afrikai karácsony sokkal szerényebb, mint más országokban. Ez nem meglepő, hiszen Afrika a föld legszegényebb országa. Afrikában a keresztény vallás a legelterjedtebb, óvatos becslések szerint az afrikaiak 40-45%-a, eme vallás követői közé tartozik, akik főként Közép- és Dél-Afrikában élnek nagy számban.A Karácsonyt a kontinens szinte minden részén megünneplik, többnyire az általunk is ismert módokon.A családok összegyűlnek, közösen énekelnek, étkeznek és amennyire erejükből telik, még ajándékokat adnak egymásnak.
Ausztrália. A Föld másik felén az európai hagyományokhoz hasonlóan karácsonyfát állítanak. Itt azonban az ünnep - számunkra furcsa módon - nyár közepére esik. Ezért a karácsonyi ebédet a családok a szabadban fogyasztják el.
Amerika. Az Egyesült Államokban november utolsó csütörtökén ünneplik a hálaadás napját, ugyanakkor azonban ez a nap jelenti a karácsonyi előkészületek kezdetét is. A karácsonyfaárusok már vételre kínálják portékájukat, az üzletekben elkészültek a karácsonyi kirakatok és a bolti díszítések, amelyek nem mondhatni, hogy takarékoskodnának a villanyárammal. A karácsonyi idény alatt New York az ország központjává lesz. Szemkápráztató felvonulás keretében megérkezik Mikulás apó. Ezt követi a Rockefeller Központ karácsonyfájának hagyományos felavatása, amely 1933 óta minden évben hihetetlen tömegeket vonzott.
Finnország. December 24-én a család hagyományosan összeül, és elfogyasztja az ilyenkor szokásos fahéjas tejberizst, melybe egy mandulát rejtenek. Aki azt megtalálja, annak szerencsés lesz a következő éve, ha pedig lány, akkor férjhez megy. A vacsora előtt még meglátogatják híres gőzfürdőjüket, és mikor mindenki tiszta ruhát vett fel, kezdődhet a vacsora, mely természetesen északi ételekből áll, mint például a hering vagy a főtt tőkehal, fűszerekkel és főtt paradicsommal.24-e szigorúan a családé, ilyenkor nem illik szomszédolni, sőt még ismerősökhöz telefonálni sem. A rokon-, barátlátogatásokat 25-én tartják.
Oroszország. Az orosz karácsony az általános szokástól lényegesen eltérőbb, mivel Oroszországban december 31-én állítanak karácsonyfát, az ajándékokat pedig a „Gyedmaróz”, vagyis a Fagyapó hozza el mindenkinek. A hagyományos orosz ünnepi vacsorából, úgy ahogy az északi népeknél, sem hiányozhat a hal, itt azonban kiegészül az ünneplés a vodkával.
Brazília. A brazilok különböző etnikumú emberek keverékei, éppen ezért számos karácsonyi szokásuk van. A karácsonyi vacsora érdekes módon, mint Angliában, pulykából, sonkából áll, ám a helyi jellegzetességgel kiegészítve, mint a színes rizs, zöldségek és gyümölcstálak.
Betlehem. Karácsonykor Krisztus születésének templomát vörös zászlókkal és díszekkel ékesítik minden évben. Szenteste a helyiek a turisták tömegével együtt a templom tetejére mennek, hogy végignézzék az éves körmenetet. A karácsonyi menetet lovas rendőrök vezetik arab ruhában, akiket egy magányos lovas követ, aki keresztet visz egy olajfekete lovon, és ezután jönnek a papok és a kormánytisztviselők. A körmenet egy ősi képet helyez el a szent gyermekről a templomban. A keresztény otthonok egy kereszttel az ajtó fölött vannak megjelölve Betlehemben.
A Budapesti Karácsony 1999-ben került először megrendezésre, és mára a holtszezon egyik legnevesebb programsorozatává nőtte ki magát. A Vörösmarty téren erre az időre felállított pavilonokban, több mint 100 kézműves árusítja népi és iparművészeti portékáit. Közel 150 színes színpadi programot, Bábszínházat, folk zenekarok, néptáncegyüttesek biztosítják.